Er is een correctie van 10 procent op komst geleid door technologieaandelen. Dat schrijft zakenbank Morgan Stanley. Na een fenomenale rally gisteren , nemen de wereldwijde aandelenmarkten een adempauze. Dow Jones Industrial Average (DJIA) -futures daalden dinsdag iets , wat wijst op een nerveuze opening.
Maar er zou een grotere correctie kunnen komen. Dat is volgens Morgan Stanley’s belangrijkste Amerikaanse aandelenstrateeg Mike Wilson. In zijn laatste onderzoeksnota voorspelthij op korte termijn een correctie van 10% .
De rode lijn markeert een daling van 10% in de Dow, als de analisten van Morgan Stanley het bij het rechte eind hebben. Bron: TradingView
Wilson en zijn team geloven dat de uitverkoop zal worden geleid door de aandelen die de rally hebben veroorzaakt: technologieaandelen. Het bericht komt op dezelfde dag dat de Nasdaq dit jaar zijn 29e hoogste punt ooit bereikte.
Wilson is de afgelopen maanden griezelig nauwkeurig geweest. Zijn team luidde de bodembel slechts een week voordat de Dow in maart het laagste punt bereikte. Wilson houdt vol dat we in de eerste innings zijn van een nieuwe bull run, maar de markt heeft wat tijd nodig om af te koelen.
Tot dusver werd het herstel gedreven door ‘stay-at-home’-techaandelen. Wilson zou graag een grotere rotatie zien naar banken, cyclische aandelen, midcap- en smallcapaandelen voordat de echte bullmarkt begint.
Veel andere investeerders delen de voorzichtigheid van Morgan Stanley. Ali Malik, investeringsadviseur bij Bank of Singapore, vertelde Bloomberg vanmorgen dat zijn bedrijf voorzichtig is om de rest van het jaar in te gaan. Net als Wilson noemde Malik de komende Amerikaanse verkiezingen als mogelijke tegenwind voor aandelen.
Profiteren van daling en stijging. Terwijl de meeste portefeuilles onder water staan boeken wij dit jaar een rendement van 19%. Hoe dat kan, kunt u lezen in onze brochure. Vraag het hier gratis aan.
Start met Automatisch Beleggen
Een stijging van 20% van de aandelenbeurs komt veel voor in 'bear markten' en is doorgaans geen bodemsignaal.
Is de rotatie uit Tech een feit nu de Nasdaq gisteren opnieuw fors lager sloot (-1,4%)? Ook in de Europe Stoxx 600 deed Tech het slecht, terwijl de financials het weer goed deden.
Inmiddels hebben we een fraai kwartaal achter de rug. Er zijn in totaal 1.473 DAX-punten winst gemaakt. Dat betekent een rendement van 70% dit jaar.
Functioneren financiële markten nog wel naar behoren. Je zou er aan gaan twijfelen als je naar de torenhoge waarderingen kijkt.
De laagste low, hou dat maar als referentie waar je voor de wat langere tijd van uit mag gaan, en voor de wat minder lange tijd is de rode lijn de plek om heen te gaan ja. Technisch gezien staan die twee al vast, maar het valt te betwijfelen of Morgan Stanley dat inzicht heeft, lucky shots doen ze het mee..
Waar is Dr. Doom ??