Zelfs in Duitsland waren ze ongerust. Waren de grote Duitse autofabrikanten niet de boot gemist met het ontwikkelen van een eigen elektrische auto. Zouden de Amerikaanse technologiereuzen en Tesla de Duitse industriële trots gaan knechten.
Europa zal nu met opluchting constateren dat de grote Duitse fabrikanten eindelijk terugslaan. In 2020 hebben VW, Daimler en BMW samen bijna 600.000 elektrische auto’s verkocht en ze zijn samen Tesla in Europa voorbij gestreefd.
Een belangrijke steun in de rug was het besluit van de Duitse overheid om in de dagen van Covid-19 de verkoop van emissievrije auto’s te subsidiëren met een bedrag tot wel Euro 9.000.
De maatregel sloeg aan en hoe. In december van het afgelopen jaar was het marktaandeel van elektrische en hybride auto’ s groter dan van de traditionele diesels. Het succes van de elektrische auto heeft ervoor gezorgd dat de Duitsers aan de CO2 vereisten voldoen.
De Duitse auto zal dus overleven end at is goed nieuws voor de Europese economie. Toch blijft mijn motto: je kunt beter in een auto rijden dan erin beleggen!
Start met automatisch beleggen
Voor een enkeling was de komst van een nieuwe pandemie geen verrassing. Mens en dier leven in grote delen van de wereld simpelweg te dicht op elkaar. Dat moet geregeld wel misgaan.
De geschiedenis leert geen lessen, maar soms dringen de parallellen zich wel erg benauwend op. Neem bijvoorbeeld de snel verslechterende relaties tussen de huidige twee supermachten.
Never waste a good crisis, zei Winston Churcill ooit. Hij bedoelde ermee dat bijzondere tijden de gelegenheid schiepen om bijzondere dingen tot stand te brengen.
Ooit zei Lenin: kapitalisten verkopen ons het touw, waar wij hen straks aan zullen ophangen.