
Markten & Rendement
- De Nikkei index steeg deze week met 0,17%. De bredere Topix daalde met 0,31%.
- De yen versterkte 2,50%, waardoor de Topix in euro’s gemeten 2,23% versterkte.
- De intrinsieke waarde van Japanse Warrants steeg van 1,38 naar 1,40 euro (1,45%).
Voor 20e maand op rij deflatie
De Topix is deze week lager gesloten, na de voorgaande drie weken hoger te zijn gesloten. De Nikkei steeg lichtjes en wist boven de 10.000 te sluiten op 10.039,56. Voor de 20e maand op rij is er sprake van deflatie. Consumentenprijzen daalden in oktober met 0,6% ten opzichte van een jaar eerder. De daling was in oktober minder dan in september (-1,1%) door de accijnsverhoging op tabak, ingegaan op 1 oktober.
Japanse bedrijven bouwen cross-holdings af
Japanse bedrijven hebben hun cross-shareholdings van bevriende bedrijven in het afgelopen fiscale jaar (geëindigd 31 maart) verder afgebouwd naar 4,9% van alle uitstaande aandelen. Het jaar daarvoor was dat nog 6,9%, aldus de Daiwa Securities Group. De afname kan leiden tot betere corporate governance en een betere kwaliteit van kapitaal. In 2001 voerde Japan een wet in dat een maximum stelde aan het aantal aandelen dat banken op hun balans mochten houden. Zes grote banken verkochten in het daaropvolgende jaar voor 6,5 biljoen yen (58 miljard euro) aan aandelen. Het percentage Japanse aandelen in buitenlandse handen steeg van 17,7% in 2002 naar 26% in 2009.
Nettowinst Fanuc verachtvoudigd
Fabrieksrobotmaker Fanuc (in portefeuille) maakte cijfers bekend. De nettowinst steeg naar 21,1 miljard yen (280 miljoen euro) in het laatste kwartaal, een achtvoudige groei ten opzichte van een jaar eerder. Dat is meer dan het dubbele van de gemiddelde groei van de 1.605 bedrijven in de Topix.
Intereffektfunds
Derivatenteam