De stijging van de beurskoersen sinds de verkiezingsoverwinning van Donald Trump is overdreven en een correctie is aanstaande. Beleggers die een verdere opmars verwachten maken een grote fout. Dat zegt econoom David Rosenberg van Gluskin Sheff.
De toongevende beursgraadmeter S&P 500 is in de afgelopen zes meken met 7,5% opgeveerd op optimisme rond Donald Trump en zijn plannen om de economie te stimuleren. “Deze stijging kan tot het nieuwe jaar voortduren maar we hebben reeds een grote hap van genomen. Het sentiment en de waarderingen maken mij een beetje ongerust dat bij een tegenslag het kan leiden tot een correctie met de omvang van vorig jaar”, aldus Rosenberg.
Hij verwacht in tegenstelling tot de meeste analisten een daling van de S&P 500 naar 1950. Dat betekent een daling van circa 14%. Rosenberg raadt aan meer kasgeld achter de hand te houden en voorziet een grillig 2017.
Start met Automatisch Beleggen
Wie de komende 10 jaar wil profiteren van trends in de technologiesector, kan in zijn assetallocatie niet om het Aziatische continent heen.
Een van de nare dingen van beleggen is, dat je de verkeerde keuzes maakt. Dat kan bijvoorbeeld gebeuren als je als belegger de verkeerde lessen leert.
Na de schitterende koersstijgingen aan het begin van de week is de Duitse beursgraadmeter in rustiger vaarwater gekomen.
Bij de grote Zwitserse bank UBS wordt, na een jaar gekenmerkt door de coronapandemie, aangenomen dat de economie zich in 2021 verder zal herstellen.
Het is altijd aardig om de mening van een ander aan te halen,
maar hoe denkt u er nu zelf over?
Ik ben niet zo van het glazen bol kijken. Volgens mij zal deflatie nog steeds aanhouden. Daarom ben ik voorzichtig over aandelen en positief over goud en zilver en in het algemeen grondstoffen.